Sākums » Blog » Izturīgas durvis un slēdzene – vērtīgs ieguldījums Jūsu drošībā

Izturīgas durvis un slēdzene – vērtīgs ieguldījums Jūsu drošībā

  • by

Rūpes par mājokļa drošību nebeidzas tikai ar logu un durvju aizvēršanu un aizslēgšanu, dodoties prom. Preventīvo darbību kopums iekļauj arī atbilstošu durvju un slēdzeņu iegādi, kas padara ielaušanos mājoklī pēc iespējas sarežģītāku. Tas savukārt zagļiem vēsta, ka durvju atmūķēšana prasīs pārāk daudz laika un pūļu, tādēļ to nav vērts mēģināt. Turpinājumā aplūkosim to, kā salīdzināt durvis un slēdzenes pēc to drošības līmeņiem, lai izvēlētos atbilstošāko.

Durvis un drošība – kā zināt, vai izvēlētās durvis aizsargās mājokli?

Iegādājoties mājokļa durvis, cilvēki īpašu uzmanību pievērš to cenai, dizainam un materiālam. Tajā pašā laikā nedrīkst aizmirst arī par durvju drošību. Mūsdienās tirgotāji piedāvā dažādu materiālu durvis, tai skaitā, no koka, PVC, alumīnija un metāla.

Jau daudzu gadu garumā tieši metāla durvis ir pierādījušas sevi kā izturīgākās un drošākās durvis gan privātmājām, gan dzīvokļiem, taču arī to izvēlē ir jābūt uzmanīgiem. Dažkārt tirgotāji mēdz piedāvāt lētas, plānas un neizturīgas metāla durvis, tādēļ tās ir jāiegādājas no pārbaudītiem un uzticamiem ražotājiem, kuru produkcija atbilst Eiropas standartiem. Ideālā gadījumā, no uzņēmumiem, kas ir pieredzējuši arī Sos durvju atvēršanā, jo šie profesionāļi lieliski pārzina durvju drošības specifiku.

Durvju konstrukcijas atšķiras gan pēc izmantotajiem materiāliem, gan to kvalitātes un biezuma. Pašsaprotami, ka biezākas metāla durvis būs grūtāk izgāzt, tāpat arī nozīme ir iekšējai uzbūvei, kurai jānodrošina, ka durvis izturēs triecienus visos virzienos. Un, protams, nozīme ir arī durvju eņģēm un gultņiem, kas rūpējas par to, lai durvis nevarētu izcelt.

Ārdurvju drošību katrā valstī iedala atšķirīgi, taču plaši pazīstams ir DIN EN 1627:2011 standarts, pēc kura iedala logu un arī durvju pretestības klases, proti, cik ilgu laiku konkrētās klases durvis varēs izturēt noteiktu zagļu darbības, izmantojot atšķirīgus instrumentus. Kopumā šajā iedalījumā ir sešas pamata klases – no RC1 līdz RC5, taču mēdz būt arī smalkāks iedalījums.

Ja salīdzinām dažādas pretestības klases durvis, tad RC1 klases durvīm un logiem ir zemākais drošības līmenis, tādēļ to pretestības laiks ir vien 3 minūtes un uzlaušanu var veikt ar vai pat bez vienkāršiem rīkiem, piemēram, skrūvgriezi vai knaiblēm. Savukārt RC5 klases logi un durvis ir ar īpaši augstu pretestību, kuras laiks ir jau vismaz 15 minūtes. Lai uzlauztu šādas durvis, vajadzēs jau krietni vairāk laika, kā arī pašam zaglim jābūt pieredzējušam un jāizmanto elektriskie instrumenti, piemēram, urbjmašīnu vai figūrzāģi.

Aizsargājiet savu mājokli, izvēloties atbilstošas drošības pakāpes slēdzeni

Kad zaglis nonāk pie Jūsu mājokļa durvīm, viņš, visticamāk, ķersies klāt slēdzenes atmūķēšanai. Tas nozīmē, ka primāri slēdzenei ir jābūt tai, kas ir ar augstu drošības pakāpi un neļauj zaglim sasniegt savu mērķi. Arī slēdzeņu drošības pakāpes dažādās valstīs mēdz iedalīt dažādi, un nereti ir sastopamas četras vai vairāk klases. Šajā gadījumā 1. ir zemākā drošības klase, kas nozīmē, ka slēdzeni iespējams uzlauzt vien dažu minūšu laikā. Savukārt 7. ir augstākā drošības klase, un šādu slēdzeni atmūķēt būs grūti, kā arī būs nepieciešams daudz laika un pūļu.

Papildu drošības klasēm, vērā jāņem arī slēdzeņu mehānisma uzbūve, jo tā atšķiras. Mēdz būt gan cilindra, gan suvalda un kombinēto mehānismu slēdzenes, un katrai no tām ir savas raksturīgās īpašības un drošības līmeņi, kurus vērts izpētīt, pirms veicat pirkumu.

Rūpes par mājokļa drošību atmaksājas – lai Jums vienmēr sirdsmiers par savu īpašumu!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *