Sākums » Blog » Iemesli, kādēļ zagļi izvēlas “apciemot” tieši Jūsu mājokli

Iemesli, kādēļ zagļi izvēlas “apciemot” tieši Jūsu mājokli

  • by

Ir vairāki paņēmieni, kā pasargāt savas vērtslietas gadījumā, ja zaglis ielaužas Jūsu mājoklī. Viens no efektīviem paņēmieniem ir svarīgāko lietu uzglabāšana drošā seifā. Taču tāpat nedrīkst aizmirst par pirmo un svarīgāko soli –preventīvu darbību veikšanu, lai ļaundari nenonāktu līdz domai doties apzagt tieši Jūsu mājokli. Lai to izdarītu, ir jāiejūtas zagļa ādā, cenšoties palūkoties uz savu mājokli no viņa skatupunkta. Šajā rakstā esam apkopojuši populārākos iemeslus, kas piesaista zagļus konkrētos dzīvokļos vai privātmājās, lai Jūs zinātu, ko nedarīt, sargājot savu mājokli.

1. Mājoklis ir brīvi pieejams un atvērts nelūgtu viesu apciemojumiem

Lai arī tas var šķist pašsaprotami, taču jebkuri atvērti logi pirmajā stāvā, neaizslēgtas durvis vai atvērtas garāžas kalpo gluži kā uzaicinājums zagļiem paviesoties Jūsu mājoklī. Daudzi noziedznieki izmanto nejaušas iespējas, kas tiem tiek sniegtas, lai ielauztos mājās un dzīvokļos, tādēļ ir īpaši svarīgi darīt visu iespējamo, lai viņiem šo uzdevumu sarežģītu. Ja dodaties prom no mājas, pabrīdiniet kaimiņus, kā arī vienmēr pārbaudiet, vai visas durvis un logi ir ciet.

2. Vāju durvju un slēdzeņu izvēle

Nav šaubu, ka mājokļa uzturēšana saistās ar virkni dažādu izdevumu, tādēļ ikdienā meklējam veidus, kā šīs izmaksas samazināt. Taču uz durvju un slēdzeņu rēķina noteikti nebūtu ieteicams taupīt, jo bieži vien tieši tās var paglābt Jūs no zagļu apciemojuma. Jo augstākas drošības pakāpes metāla durvis un slēdzeni izvēlēsieties, jo mazāk iekārojams dzīvoklis vai māja būs zagļu acīs, jo viņiem būs skaidrs, ka nāksies pavadīt ilgāku laiku un veltīt vairāk pūļu, cenšoties ielauzties mājoklī.

3. Suņa neesamība

Protams, nav nepieciešams ņemt suni tikai viena iemesla dēļ, taču bieži vien tieši četrkājaina mīluļa esamība pagalmā vai mājās var kalpot kā iemesls, lai zagļi nenāktu tuvumā Jūsu mājai. Tāpat varat būt gudri un vienkārši pielikt pie sētas zīmi “Uzmanību, nikns suns!” pat tad, ja Jums suņa nav, jo arī šī metode mēdz nostrādāt.

4. Nerīkošanās pazudušu atslēgu gadījumā

Daudziem no mums dzīvē kādu iemeslu dēļ ir gadījies pazaudēt mājokļa atslēgas. Un tieši šeit ir viena kļūda, kuru nereti pieļaujam – domājam, ka atslēgas ir pazaudētas. Taču pastāv arī iespēja, ka tās var būt mērķtiecīgi nozagtas ar nolūku vēlāk iekļūt Jūsu mājoklī. Lai arī slēdzenes nomaiņa atslēgu pazušanas gadījumā var radīt papildu izdevumus, Jūs iegūsiet sirdsmieru, kā arī izvairīsities no krietni lielākiem zaudējumiem.

5. Daudz vietu, kur paslēpties

Lai iekļūtu mājokļos, zagļi pielavās un nereti arī izmanto dažādas slēpšanās vietas. Ja ap Jūsu māju ir daudz krūmu, koku un citu vietu, kur paslēpties, tās var paaugstināt risku, ka zaglis izvēlēsies tieši Jūsu īpašumu. Rūpējieties par to, lai koki un krūmi vienmēr būtu apgriezti un apcirsti.

6. Vērtīgu lietu “demonstrēšana”

Katram no mums ir tiesības lepoties ar savu īpašumu, piemēram, dārgu auto uz piebraucamā ceļa, taču šādas un līdzīgas vērtīgas lietas var vienlaikus arī kalpot kā ēsma zagļiem. Ja vien iespējams, novietojiet vērtīgas lietas garāžā vai citā vietā, kur tās nevar viegli ievērot no ielas puses. Tas pats attiecas arī uz objektiem Jūsu mājoklī, proti, tos nevajadzētu likt pa logu viegli ievērojamā vietā.

7. Zīmes, kas liecina, ka neviena nav mājās

Ja dodaties prom no mājokļa, it īpaši, uz ilgāku laiku, ieteicams ne tikai pabrīdināt kaimiņus, bet arī atstāt kādu lietu, kas varētu radīt iespaidu, ka mājoklī ir cilvēki. Tas var būt apgaismojums kādā no telpām, āra apgaismojums ar taimeri un sensoriem. Tāpat, protams, der apdomāt arī signalizācijas ierīkošanas iespējas.

Aizsargāt mājokli no nelūgtu viesu apciemojuma var būt izaicinājums, taču katra preventīvā darbība, ko veicat, ir ieguldījums Jūsu drošībā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *