Sākums » Blog » Seifu atvēršana

Seifu atvēršana

  • by

Nepieciešama seifu atvēršana? Kur vērsties pēc palīdzības?  

Lai arī finanšu eksperti kā drošāko naudas uzglabāšanas vietu min banku, joprojām noteikta daļa cilvēku savus brīvos naudas līdzekļus, vērtslietas un mākslas darbus izvēlas turēt mājās uzstādītā vai ierīkotā seifā. Tas dod priekšrocības uzkrājumiem un vērtslietām piekļūt jebkurā brīdī, neizmantojot starpnieku pakalpojumus. Tāpat ir priekšmeti, piemēram, šaujamieroči, kuriem seifs ir vienīgā leģitīmā uzglabāšanas vieta. Ņemot vērā uzglabājamā satura vērtību, lielākā daļa seifu konstruēti tā, lai nodrošinātu maksimālu aizsardzību pret nesankcionētu to atvēršanu. Tomēr ir gadījumi, kad seifu augsto drošības risinājumu gūstā nonāk paši to īpašnieki. Atslēgu nozaudēšana ir biežākais iemesls, kad seifu atvēšana pašrocīgi nebūs iespējama. Kā šādās situācijās rīkoties?

Ar atslēdznieka zināšanām vien nepietiks

Nav neuzlaužamu mehānismu, jautājums ir tikai cik ilgā laikā un ar kādiem palīglīdzekļiem tas ir izdarāms. Kvalitatīvi seifi veidoti no gana biezām tērauda konstrukcijām un komplicētām slēgšanas sistēmām, lai to uzlaušana parastam garnadzim vai speciālistam ar pamata atslēdznieka zināšanām nebūtu iespējama. Atkarībā no paredzētā izmantošanas veida un vēlamās aizsardzības pakāpes seifi pēc to drošības līmeņa tiek iedalīti desmit klasēs (jo augstāka klase, jo lielāka aizsardzība). Seifus ar augstāku drošības līmeni parasti ierīko bankās, juvelieru darbnīcās vai iestādēs, kas strādā ar īpaši sensitīvu un klasificētu informāciju, savukārt privātai lietošanai mājas apstākļos piemēroti ir zemākas klases seifi. Zemāka drošības klase gan ne vienmēr nozīmē, ka šādu seifu atvēršana ir vienkāršāka. Piemēram, pēc koda kombinācijas aizmiršanas Venstpils pilsētas mēram Aivaram Lembergam piederošo ceturtās drošības pakāpes seifu vairāki Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki mēģināja atvērt vairākas nedēļas, līdz beidzot tas izdevās tikai pēc pamatīgas urbšanas un zāģēšanas. Situācijas, kad nepieciešama seifu atvēršana, mēdz būt dažādas (pazaudētas vai nozagtas atslēgas, bojātas slēdzenes), tomēr būtiski atcerēties, ka visprofesionālāk un operatīvāk aizkritušu seifu durvju atmūķēšanu veiks eksperti, kas ar to nodarbojas ikdienā. SOS serviss speciālisti no uzņēmuma www.atslegumeistars.lv ir vieni no tiem. 

Vai iespējams atvērt arī elektronisku slēdzeni? 

Seifi ir nopērkami ar divu veidu slēdzenēm – mehāniskajām un elektroniskajām. Abiem slēdzeņu tipiem ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Mehāniskās slēdzenes, visbiežāk, ir izturīgākas pret laikapstākļiem – aukstumu, mitrumu un atmosfēras spiedienu, kā arī tām nav nepieciešamas baterijas. Elektronisko slēdzeņu seifu priekšrocība, savukārt, ir tā, ka nav jāuztraucas par fizisku atslēgu uzglabāšanu. Ņemot vērā, ka elektroniskās slēdzenes tiek atvērtas ar koda kombinācijas palīdzību, šifra ciparu virknējumu nepieciešams rūpīgi iegaumēt. Ja seifs kādu laiku netiek izmantots, koda kombinācija var aizmirsties, rezultātā liedzot seifa atvēršanu. Ja šāda situācija gadījusies, nevajadzētu krist izmisumā, jo SOS serviss darbinieku uzraudzībā tiek nodrošināta arī elektronisko seifu atvēršana. 

Kā notiek seifu atvēršana

Ņemot vērā seifu mehānismu sarežgīto uzbūvi, seifu atvēršana ir smalks un rūpīgs process, kam nepieciešams ne tikai atbilstošs aprīkojums un instrumenti, bet arī speciālas zināšanas. Tāpat nedrīkstētu likt vienādības zīmi starp seifu slēdzeņu atvēršanu un dzīvokļu vai privātmāju ārdurvju atmūķēšanu – jau pēc savas uzbūves seifu slēdzenes ir daudz komplicētākas, ar papildus aizsardzības mehānismiem un drošības risinājumiem. Ir gadījumi, kad pat pieredzējuši meistari pie seifu atvēršanas strādā vairākas dienas, tāpēc uzticēt atvēršanu kadam, kas nav eksperts šajā jomā, būtu nelietderīgi. SOS serviss speciālistiem no www.atsleguserviss.lv ir viss nepieciešamais aprīkojums, lai veiktu pat augstākā drošības līmeņa seifu atvēršanu, elektronisko slēdzeņu pārkodēšanu un slēdzeņu maiņu. 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *